در حمل و نقل بین‌المللی ، کالاها از کشوری به کشور دیگر جابه‌جا می‌شوند. حمل و نقل بین المللی روش‌های مختلفی دارد که هرکدام از این روش‌ها، قوانین و مقررات خاص خود را دارند. شرکت حمل و نقل بین‌المللی بر اساس نوع فعالیت به دو دسته شرکت فورواردر و شرکت کریر تقسیم می شوند. نظام‌های قانونی مختلفی بر هر یک از شیوه‌های حمل و نقل بین‌المللی حاکم است که شناخت آن‌ها برای فعالیت در این زمینه بسیار ضروری است. ما در این مقاله سعی کردیم تا همه چیز را راجب این نوع شرکت‌ها توضیح دهیم.

شرکت‌هایی که وظیفه حمل و نقل کالاها در کشورهای مختلف را بر عهده دارند و بارنامه ها و مجوزها را صادر می‌کنند، شرکت های حمل و نقل بین المللی نام دارند. شرکت حمل و نقل بین المللی با توجه به نوع دقیق فعالیت هایی که در زمینه جابجایی کالاها مابین کشورهای مختلف انجام می‌دهند نام های دیگری را نیز به خود اختصاص داده اند. از دیگر نام هایی که برای این نوع شرکت ها انتخاب شده است می‌توان به شرکت فورواردر و یا شرکت کریر و … اشاره کرد که هر کدام به نوبه خود بخش خاصی از حمل و نقل بین المللی را بر عهده دارند. مدیریت این نوع شرکت حمل و نقل بین المللی، خصوصی است و این خصوصی بودن باعث می شود تا کارمندان زبردست و باهوشی در این میان رشد کرده و رقابت در بین این شرکت ها زیاد شود. این کارمندان بعد از گذشت چندین سال و کسب تجارب چندین ساله می‌توانند رشد قابل توجهی از نظر کاری و مالی داشته باشند.
وظایف شرکت حمل و نقل بین المللی یکی از انواع این شرکت حمل و نقل بین المللی که در بالا نام بردیم شرکت های کریر بودند. شرکت های کریر در این زمینه شرکت‌هایی هستند که زیر شاخه و زیر مجموعه شرکت حمل و نقل بین المللی هستند که عملیات انتقال کالا و بارها را به صورت زمینی انجام میدهند . این شرکت ها از وسیله های شخصی خود برای انتقال استفاده می کنند و یا وسیله هایی را برای این مبادلات اجاره میکنند و با آنها قرارداد هایی می بندند.نوع دیگری از این شرکت ها، شرکت های فورواردر هستند که باز هم زیر مجموعه و زیر شاخه شرکت های حمل و نقل بین المللی هستند . تفاوت این شرکت حمل و نقل بین المللی با شرکت کریر این است که شرکت فورواردر میتواند از انواع روشهای حمل و نقل اعم از زمینی، ریلی، دریایی و انواع روش های دیگر برای انتقال کالا استفاده کنند.شرکت های فورواردر در زمینه شرکت های حمل و نقل، بسیار بزرگ و با عظمت تر از انواع دیگر هستند.
شرکت های فورواردی شرکت‌‌های فورواردی در واقع نوعی از فعالیت‌‌های مربوط به حمل و نقل بین‌الملل را بر عهده دارند که شامل عملیات‌‌های هماهنگی و ترتیب دادن حمل و ارسال کالا به یکی از روش‌های زمینی، هوایی،دریای یا ترکیبی از این سه روش و بر اساس بارنامه صادر شده و قرارداد‌‌های تنظیم شده می‌شود. به بیانی دیگر شرکت‌‌های فورواردر یک شخص یا شرکت حقوقی هستند که به طور مستقیم نسبت به انعقاد قرارداد حمل و نقل بین‌المللی با مشتری اقدام می‌کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.